Thread: Bun venit !
View Single Post
Old 10-23-2008, 11:37 AM   #36
chris
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Bun venit !

Quote:
Originally Posted by need2trip View Post
Buna, Chris
Consider ca planul de pregatire a unui astfel de loc e imperios necesar, asta e
si ideea de baza a ground crew; personal, insa, eu il vad ca un plan de rezerva, pt a nu fi luati pe nepregatite; insa, repet, eu il vad doar ca un plan de rezerva, nu as fi dispus sa parasesc acum actuala locatie (si ma indoiesc ca vreunul dintre noi ar face asta) decat in eventualitatea si in momentul inceperii "show"-ului; eu, personal, as vedea toata treaba in felul urmator: sa ne intalnim , sa ne cunoastem, sa fie puse pe tapet eventualele locatii, avantaje/dezavantaje, de ales varianta optima, contribuit fiecare la realizarea proiectului in mod echitabil, si intr-adevar, realizarea intr-un astfel de loc a unei astfel de mici ferme cu toate cele necesare, si cat mai departe de ochii "lumii" ; ar fi un lucru minunat; "when the time comes", aproape sigur ne vom felicita pt faptul ca am fost cu un pas inaintea "turmei".
De la bun inceput am imbratisat aceeasi abordare. Orice gest brusc implica dezechilibru(de orice natura), un consum suplimentar de resurse, prin urmare si aceasta retragere se va face treptat. Cu totii mai avem codite in actualul sistem, dar trebuie sa incepem de undeva, trebuie sa concretizam pas cu pas preocuparile mentale...altfel raman doar imaginatie...
O intalnire a celor care impartasesc aceeasi viziune ar fi de bun augur.
  Reply With Quote