View Single Post
Old 10-29-2008, 09:38 PM   #18
need2trip
Avalon Senior Member

need2trip's Avatar

Default Re: Colaps financiar

parcurgand stirile din ultimele zile, s-ar parea ca in Romania criza de abia acum va incepe , si nu din motive obiective, ci introdusa fortat de elita financiara mondiala; astfel, dupa atacul esuat asupra leului, respins cu istetime de BNR (hmmm...nu imi place ca zic asta, dar de data asta astia de la BNR nu au actionat conform "directivelor" Trilateralei unde Isarescu se pare ca e membru, ci din considerente patriotice, asadar un "Felicitari, BNR!" poate s-ar cuveni), ni i-am cam urcat in cap pe astia de la Meryll Linh, Goldman Sachs, FMI, BM, , ca adica ne-am trezit noi sa facem pe oaza de stabilitate in oceanul asta de haos financiar.....si ca un facut, asadar dupa respingerea atacului asupra leului, au inceput sa apara tot felul de studii internationale si rapoarte despre pericolul de a intra in colaps al economiei romanesti, de coborari dramatice de ratinguri ale agentiilor de rating gen Standard and Poor's, etc, de "semnale de alarma" trase de desteptii de la Washington, Wall Street ori Londra, toate pregatind terenul pt atacul si mai marsav la care se vor preta se pare cat de curand. Un articolas curajos si un corolar al acestor masinatiuni in Cotidianul de azi : http://www.cotidianul.ro/standard_lo...est-62531.html
need2trip is offline   Reply With Quote