חפש

__________________________________________________________

ביל האמילטון:

תמליל הראיון

דף זה הינו גירסה מחודשת מתוך המקור- Project Camelot publication.


ביל האמילטון

קורא לצלחות המעופפות לרדת:הרפתקאות בעזרת התודעה

לוחלין,נבאדה,מרץ 2006

צילום,עריכה ובימוי: קרי קסידי


ביל האמילטון:...והוא אמר לשותף שלו:"בני האדם מוטרדים",וכאשר הסתכלתי לתוך עיניו הכחולות,התעוררה אותה התחושה...

קרי קסידי: מממ...

ביל: נכון?ואני אומר,"מי הם האנשים האלו?" והם יכולים ללכת בנינו. זה...טוב,הסיפור שלי הוא לא באמת משמעותי. אין שום דרך שבה אני יכול להוכיח שהאנשים האלה היו משהו יוצא דופן במיוחד.גם אנשים אחרים דיווחו על סוג כזה של מפגשים.אפילו טימוטי גוד דיווח על מפגש מהסוג הזה.

***************

ביל האמילטון: האם ראיתי עב"מים? הרבה מאוד מהם.

קרי קסידי: הרבה מאוד..והאם תוכל לומר לנו מי אתה?

ביל: ובכן,שמי הוא ביל האמילטון,אני עוסק בחקירות עב"מים כנראה רוב חיי.התחלתי להיות מעורב בחקירה ממשית החל משנת 1976 עם המקרה של בריאן  סקוט ובאותו הזמן הצטרפתי לMUFON-(אירגון מחקר מדעי של תופעת העב"מים ) והפכתי לחוקר שטח.

Bill Hamilton

קרי: אז כמה זמן היית חוקר שדה עבור MUFON?

ביל: כנראה מאז אלף תשע מאות...רגע,בוא נראה...25 שנים לסרוגין.

קרי: באיזו דרך תיקשרת עם חוצנים?

ביל: ....זה היה ב1957

קרי: וואו

ביל: ואת מה שידעתי אז אודות עב"מים,למדתי מאלו שאני מכנה אותם:אנשי הקשר עם חוצנים מקליפורניה.ולא היו אז הרבה מחלוקות בנוגע לאנשים שנמצאים בקשר עם חוצנים,על עב"מים או על כל דבר אחר.למעשה,התחלתי להיפגש עם אנשים כאלו.
הייתי אז רק בן 14...והיה לי חבר בבית הספר התיכון...היינו תלמידי שנה אלף בבית הספר התיכון...ואני אמרתי:"הייתי רוצה לעשות ניסוי בדומה לזה של ג'ורג' האנט וויליאמסון בניסיון ליצור קשר עם עב"מים .או.קי? אני מאמין שהם שם,אבל אני רוצה לראות אם אני יכול ליצור איתם קשר."
ניסינו לבצע את הניסוי הזה ומן הסתם לא היה ברשותנו את ציוד הרדיו הנדרש,לא היה לנו שום דבר שיכולנו להשתמש בו מלבד ניסוי בעזרת כוחות על-טבעיים באמצעות נייר ועיפרון.וכאשר התחלנו לבצע את הניסוי הזה שמענו  צליל שהדהד בכל רחבי החדר.לכן קמנו ומייד בדקנו בכל הדירה.הוא ואני היינו...הוא היה צרפתי-קנדי בשם איב (לוריאולט),שנינו היינו ביחד בדירה של הוריו,ולא יכולנו לאתר את מקור הקול,לכן החלטנו לצאת החוצה.כשיצאנו החוצה היה נראה כאילו הצליל מגיע מהשמיים מעלינו.אז הפסקנו את הניסוי הקטן שלנו,ירדנו למטה והתיישבנו על הדשא,ובדקה שעשינו את זה הדבר הראשון שראינו היה משהו...זה נראה לנו כמו משהו זעיר...דיסק זעיר,אדום,בוהק מחליק מעל לראשינו,ללא קול.אחד בא,השני הגיע אחריו.באותו הזמן ללא ידיעתי איב המשיך את הניסוי.הוא שידר החוצה באופן מנטלי את הבקשות לאובייקט השני אחרי שעבר מעלינו,להסתובב ולחזור על עקבותיו.ומה שקרה הוא שברגע שהוא עשה את זה האובייקט ביצע תפנית ,מאוד מאוד חדה של 180 מעלות והגיע חזרה בדיוק מעל  לראשינו.

קרי: וואו

ביל: ואז הוא סיפר לי מה הוא עשה ואמר:אם יהיו לנו עוד הזדמנויות,בוא נעשה את זה ביחד.וראינו שניים נוספים מגיעים וכולם טסו מצפון לדרום,לכן שלחנו להם בקשה מנטלית להסתובב ולטוס באופן עוקב אחד אחרי השני,או.קי? והם עשו את זה,כמעט מיידית.
ובכן,באותו הלילה ראינו ארבעה-עשר עב"מים.לאחר מכן אביו של איב נאלץ לעבור למקום אחר והוציא את איב מבית הספר,ואני לא ראיתי אותו שוב.למעשה,לא ראיתי אותו עד לפני,אה,שלוש שנים.הוא איתר אותי דרך האינטרנט ואני גיליתי שהוא נמצא קרוב אלי   בבייקרספילד ,והוא נסע משם כדי לראות אותי.כשדיברנו,מצאתי שזה היה הניסיון היחיד שהיה לו אי פעם  עם עב"מים והוא עדיין זכר כל פרט.הוא התרשם מכך.
כל זה לא היה ידוע לי באותו הזמן,ואני המשכתי את הניסוי במשך שלוש שנים,מהבית שלי. ואז לקחתי את...גרתי אז עם דודתי וסבתי , לקחתי אותה החוצה ואמרתי:"יש שם אחד למעלה עכשיו" והיא אמרה:"אני צופה בטלוויזיה",ואני אמרתי:"ובכן,ביקשת ממני שאגיד  לך כשאני אראה אחד,כיוון שאת רוצה לראות את זה",ואז הוצאתי אותה (מצביע למעלה) ואמרתי:"הנה זה",והיא אמרה:"זה הכל?" ואני אמרתי:"כן.כרגע זה נראה כמו אור בהיר בשמיים " אמרתי:"אבל תראי עכשיו (מחווה לשמאל ולימין) "פנו שמאלה.פנו ימינה" .היא הסתובבה,חיוורת כמו סיד ואמרה:"הוי,אלוהים אתה מדבר איתם",ואני אמרתי:"כן,זה מה שסיפרתי לך כל הזמן." ואז עלה בדעתי שהיא פשוט ניסתה לרצות אותי,עד שראתה את זה בעצמה

קרי: וואו

ביל: והניסויים האלה המשיכו...נתקלתי באובייקט גדול ב-1958,מרחף.זה הגיע במהירות גבוהה יותר ממטוס ונעצר על בלימה.ביקר אצלי חבר שגר בצידו השני של הרחוב.היה לי  את הטלסקופ הראשון בחיי.הדבר הזה היה גדול כמו מטוס 747 והוא פשוט שהה באוויר,זה מה שהביא אותי לחשוב:"איך הוא עושה את זה?",אני הולך ללמוד את חוקי המדע של כוח הכבידה.אני הולך לגלות איך זה מתגבר על כוח המשיכה והאינרציה.כן? שתי תכונות בסיסיות של אובייקט פיזי בתנועה או.קי? כי כאשר האובייקט הזה.....הוא התהפך מקצה לקצה והתחיל שוב מחדש...כאילו אין לזה שום מסת גוף,זה פשוט עבר ב"וווש" והחל לטפס,ובאותו רגע חבר שלי הביט  דרך הטלסקופ,לקח לו הרבה זמן להגיב,להסתכל למעלה ולראות את זה עולה אל תוך העננים

אחר כך התחלתי...התחלתי לקרוא להם לרדת,כמו להשתמש במשחקים של שאלות כן ולא,או.קי? אפילו לא עלה בדעתי שיש איזושהי לוגיסטיקה מאחורי זה,למשל,הייתי שואל:"בדיוק פגשתי אדם שאמר שהוא בקשר עם חוצנים במידה וזה נכון ואם אתם מודעים לזה,האם תוכלו להוכיח לי?" ולפעמים הם היו מגיעים בחופזה,מעל הראש שלי בערך 100 יארד מלמעלה,אני מתכוון,עכשיו הם נמצאים נמוך יותר,נכון?

אה,והיתה אז פעם נוספת כשנדמה היה כאילו אני טובל באיזו מקלחת חשמל,או.קי? ואז יכולתי...התחלתי לקבל תקשורת טלפתית ותשובות.מאוד קצרות,או.קי?,אבל היה מקרה אחד שפשוט הימם אותי! אני חושב שזה היה בסביבות 1959.הוא היה מוזהב.זה היה דיסק מוזהב,יפהפה.פשוט מרחף שם והוא שידר:"תעיר את התודעה שלך,אתה שרוי בשינה עמוקה".כן,וזה נשאר איתי.

בהזדמנות אחרת יצאנו למדבר כדי לנסות ולתקשר איתם בתשדורת של קרן אור,היו שם בערך 14 אנשים.הבחור שראית למטה בוב שורט היה שם והוא זוכר את האירוע כי ניסינו להשתמש בקרן האור כמשדר בהעברת קו ישר לשמיים בעודינו מעבירים את המסר:"אם אתם מקבלים את האיתות שלנו,האם תוכלו בבקשה להגיב?",כמובן שקיווינו לקבל איזשהו איתות בחזרה.הם אף פעם לא הגיבו לתשדורת באמצעות קרן האור אם כי כמה אנשים הצליחו איתם. במקום זה,מסיבה כלשהי,והיו שם אחרים באותו היום שהיו בקשר עם חוצנים, אני הייתי זה ששמע (ממש כמו אותו מקרה אצלי בבית) אותם חוזרים על המסר הזה שבו נאמר: "חפש את הלהבה המרצדת בצבע כחול-בהיר במערב",הם חזרו על זה שלוש פעמים ואני חשבתי:"כדאי שאספר על זה לג'ון עכשיו,כיוון שאח"כ  לאחר מעשה הוא לא יאמין לי.אז סיפרתי לו.אחרי שחזרתי  בדיוק על המילים שנאמרו לי,בוב שורט שהיה למטה סיפר...מישהו שאל אותו "איפה נמצא כיוון מערב?" וזה היה מעין צירוף מקרים  שכזה...את יודעת,זה בדיוק כמו תיאטרון עם האנשים האלה.

קרי: (מחייכת)

ביל: והוא הצביע ככה...ובדיוק כשהוא עשה את זה,הגיח מלמטה כדור אש בצבע כחול שנראה כמו משקולת,מאוד בלתי צפוי.וג'ון כתב על המקרה הזה בספר שלו,אבל החליט להשאיר את השם שלי בחוץ.

קרי: איזה ג'ון זה היה?

ביל: זה היה ג'ון מקוי מטקסס

קרי: אם ככה...האם אתה מ...הדברים האלה בד"כ קרו בטקסס?

ביל: זה קרה במדבריות הגבוהות של קליפורניה

קרי: אה

ביל: אני לא מטקסס למרות שביליתי שם זמן כשהייתי בחיל האוויר.החוויות שלי איתם...זאת אומרת,מעולם לא נחת כלי טיס שלהם והזמין אותי לעלות לסיפון.אני מאמין שהיו לי מפגשים עם אנשים כאן בכדוה"א שאינם מכדוה"א.מפגשים חטופים.באותה התקופה וגם לאחר מכן,טוב,זה תמיד היה נראה שזה קורה בזמן שאני הייתי מתחיל חקירה של משהו חדש.רציתי לדעת את התשובות.
התחלתי ללמוד בקולג' ועזבתי את התקופה של העב"מים מאחורי.נאלצתי לעזוב את הלימודים בגלל נסיבות כלכליות.הצטרפתי לחיל האוויר,שירתתי שם ביחידת אבטחה,היתה לי תצפית אחת של עב"מ,הועזבתי מהתפקיד,נכנסתי  לתעשיית האווירונאוטיקה - רציתי להיות מהנדס אווירי,וזה לא קרה בגלל שהתעשיה האווירונאוטיקה התמוטטה.נכנסתי לעבוד במחשבים,התחלתי...ללמוד תכנות בערבים.נהפכתי למתכנת.ומאז אני שם.

קרי: האם אתה  עובד באוניברסיטת לוס אנג'לס?

ביל: אני עובד באוניברסיטת לוס אנג'לס כמתכנת/מנתח מערכות בכיר,בדיוק עומד לצאת לפנסיה.תמיד אהבתי מדע משולב בהנדסה אז אני קצת  מתחרט  שלא הלכתי לכיוון  הזה.

“אנשים בכדור הארץ שאינם מכאן"

קרי: אז אתה אומר שהיתה לך אינטראקציה עם  ישויות ש...אני מניחה שהם נראו אנושיים.

ביל: האנשים האלה יכולים להיות ביננו.הם יכולים להיות למטה ולהתערבב עם אחרים ואת לא תדעי את זה.

קרי: אהה

ביל: עכשיו,זה לא בגלל שאין להם כמה תכונות בולטות,יש להם כמה מאפיינים "חזקים".הם...במראה החיצוני שלהם הם נראים מושלמים. לפי התפיסה שלנו הם גברים ונשים מושלמים.יש להם למשל סימטריה מוחלטת בפנים.יש להם עור מושלם,יש להם ראיה מושלמת,שיניים מושלמות,גיזרה מושלמת.הכל נראה מושלם,כאילו הם שולטים בתוכנית האב הגנטית.הבדל אחד שייתכן ותבחינו בו אם תסתכלו עליהם הוא העיניים שלהם.לחלק מהם יש גוון עין מעט שונה ממה שאפשר לראות אצל בן אדם,או שיש להם ניצוצות כסף או מעין פתיתי זהב בעינהם.

קרי: הממ..

ביל: הגזעים האלה גם חזקים מאוד.אישה בגובה מטר וחצי יכולה להרים גבר בגובה מטר שמונים וחמש מעל פני הקרקע עם כוח של עשרה גברים.הם יכולים לכופף את האצבעות שלהם לאחור.הם טוענים שיש לנו קירבה גנטית אליהם.אנחנו בני הכלאיים,לא הם.הם הצורה הטהורה של האנושות.הומניות (מהמילה האנגלית HUMAN),נכון? זה היה הסיפור שהתרחש באותם הימים.הרבה אנשי קשר ב-1960. בעצם ראיתי שניים מהם נוהגים במכונית בכביש מהיר והם היו מעוניינים ליצור איתי קשר.הם עשו לי סימן.והיתה  אישה  שהיכרתי  בהוליווד שהם היו גם איתה בקשר והיא "סיפרה" לי על מה שקרה בכביש המהיר.לכן אני משוכנע,כי אם היא לא היתה שם איך היא יודעת,נכון?
התחלתי להתעניין בכמה... התחלתי לשמוע על חטיפות,את יודעת,החטיפה של בטי היל וכו' ובהתחלה לא האמנתי בהם,זה לא היה...זה לא תאם את הדפוס שלמדתי להכיר עד אז,ותאמיני לי,אז בשנות ה-50' היו הרבה אנשים שהיה להם חוויה של קשר עם חוצנים והם לא נתנו הרצאות,מעולם לא כתבו ספר בנושא,לא התראיינו על זה,אבל אני דיברתי איתם.

קרי: אהה.

ביל: במקרה אחד מסויים,חלק מהאנשים האלה הופיעו ב GIANT ROCK,ארבעה מהם,עם 36 עדים שם בחוץ,עד שהגעתי לשם,הצלחתי למצוא רק שניים או שלושה עדים מתוך ה-36.
(דיאלוג לא מובן במשך חמש שניות)
ומישהו שהיו לי הרגשות מאוד חזקות לגביו הוא ג'ורג' ואן טאסל.אני התידדתי עם ג'ורג' ואן טאסל.היו לי הרבה מאוד שיחות עם האיש הזה,במשך שעות.אני פשוט מעריץ אותו.היה לו מאגר אדיר של ידע אם כי לא היתה לו שום השכלה פורמלית גבוהה.האיש השני שהיכרתי היטב היה דניאל פריי,אני הייתי אז הנשיא של הקבוצה הזו והוא היה בחור מבריק שלא היתה לו שום השכלה פורמלית.

קרי: אז אתה היית למעשה אחד החוקרים העיקריים המעורבים עם דן בוריש,נכון?

ביל: כן,זה היה כבר הרבה יותר מאוחר כשהתחלתי לחקור את בריאן סקוט בשנות ה-70' שהיה גם הוא 'מקושר'/חטוף' ,שניהם למעשה,ביליתי ארבע שנים על המקרה הזה.זה היה עד כדי כך מרתק.וזה היה בדיוק בתקופה הזו של ארבע השנים ששני חבר'ה ניכנסו לבית שלי.

קרי: מי היו שני החבר'ה האלה?

ביל: מי שהם לא יהיו...

קרי וביל: ( צוחקים)

ביל: אבל הם ניכנסו אל תוך הבית שלי,ובכן,אני ניהלתי אז אכסניה עם אישתי בלוס אנג'לס באותו הזמן.אישתי מאז נפטרה.אבל...הם נכנסו דרך הדלת.ידידי ג'ון היה באותה עת במטבח.הוא לא שמע את הדלת נפתחת.הם פשוט פסעו לאורך המסדרון.הם היו לבושים בחליפות ואמרו:"אנחנו ממשרד הבריאות,קיבלנו תלונה ואנחנו צריכים לבדוק את הבית." הבחור הזה...אחד מהם עלה למעלה,זה היה בית בן שלושה חדרים,אני מתכוון בית בן שלוש קומות.השני נכנס למה שאני מכנה 'חדר הספריה' .היו לי שם הרבה מאוד ספרים ויחידה  שלמה על עב"מים.הוא נכנס לחדר הזה ואני חשבתי:טוב,הוא הולך להסתכל על הרצפה,לא? לחפש ג'וקים,עכברים או משהו בסגנון,נכון? ומה הוא עושה? לא.הוא מסתכל על ספרי העב"מים שלי! אז עמדתי בפתח כדי שהוא לא יוכל לצאת,אלא אם הוא יעבור דרכי,ואז הוא ניגש ישר אלי,הסתכלתי היישר לתוך עיניו...והמוח שלי נשתבש,בגלל שהרגשתי שאני מסתכל ישר לתוך האינסוף,אל תוך...יישות מאוד מפותחת.כלומר,אני לא יכול אפילו להתחיל לתאר לך את ההרגשה שהיתה לי באותו הרגע,והתחלתי לחשוב:"מי אתה?" למה אתה לא אומר לי שום דבר?" זה מה שעבר לי בראש בשעה שהשותף שלו יורד במדרגות ואומר:"אנחנו צריכים ללכת עכשיו.".”

אז הם יוצאים מהדלת האחורית ואני אחריהם,ואותו אחד שהיה אצלי בספריה,מסתובב בקצה המדרגות ושואל:"יש לך סיגריה?" ואני עונה:"כן".באותו הזמן עישנתי,אז נתתי לו בנסון& האדג'ס (סוג של סיגריה) ,ואז הוא המשיך...הוא הסתכל עלי...ואמר:"יש לך מצית לסיגריה הזו?",והיה לי מצית חדש מסוג 'ביק' ,הושטתי לו והוא לקח את זה.אבל הוא החזיק את זה הפוך.והוא מסתכל על הדבר הזה ומתקרב אלי (מדגים אחזקה של מצית),ואומר:"האם אתה מוכן בבקשה להפעיל את המנגנון הזה עבורי?" עכשיו,מי מדבר בצורה כזאת? ואני אמרתי,"אה,בסדר",כאילו אני מדבר לילד .הראתי לו איך זה עובד והדלקתי לו את הסיגריה וזה היה נראה כאילו הוא רוצה להתנסות,או.קי? הוא לקח שאיפה זרק את זה ואמר:"אנחנו צריכים ללכת עכשיו",אז צעקתי לידידי ג'ון.אמרתי :"ג'ון,צא לכאן מהר",אז הוא יצא.החבר'ה האלו הלכו לכיוון הסימטה,או.קי? ואני נמצא רק בית אחד ליד צומת של שתי רחובות.אמרתי:"ג'ון,אתה לוקח את הרחוב הזה,ואני את הרחוב ההוא.אני רוצה לדעת לאיזו מכונית הם נכנסים" ומה שקרה,רצנו אל הרחוב ממש כשהם נעלמו מהעין.כשחזרתי בחזרה אמרתי:"ובכן ג'ון,אני לא ראיתי שום דבר,מה איתך?" הוא אמר:"לא",אמרתי:"לא ראית מכונית מתרחקת?" "לא","ובכן,האם ראית אנשים מתרחקים?" "לא",הם נעלמו! מייד הלכתי בחזרה לאישתי ואמרתי:"תתקשרי עכשיו למשרד הבריאות,אני רוצה לדעת את מי הם שלחו לכאן ומה הסיבה".היא התקשרה.הם מעולם לא שלחו לכאן אף אחד.

קרי: (צוחקת)
ביל: ומה קרה?כמה ימים לאחר מכן,אחד מאלה...שני בחורים נוספים מופיעים במסעדה של דני ואני לא אספר את ההתרחשות כולה למעט שאחד מהבחורים אמר...אנחנו הקשבנו לשיחה שלהם מכיוון שהם הזכירו את בריאן סקוט.ואני מפטיר:"איך זה ששני זרים יודעים על בריאן?"...הוא אומר לשותף שלו:"בני האדם מוטרדים",וכשהסתכלתי אל תוך עיניו הכחולות,אותה הרגשה...
קרי:מממ..
ביל:ואני אומר שוב:" מי הם האנשים האלה,שיכולים להסתובב בינינו?" זה...טוב...הסיפור שלי הוא לא באמת משמעותי.אין שום דרך שאני יכול להוכיח שהאנשים האלה היו יוצאי דופן במיוחד.גם אנשים אחרים דיווחו על סוג כזה של מפגשים.אפילו טימותי גוד דיווח על דבר דומה.

איסוף עדויות

קרי: האם כתבת ספר על ברייאן סקוט?

ביל: כן,ובכן,אני כתבתי...כשהספר יצא לבסוף לאור,התפרסם רק פרק אחד על 'קסם חייזרי',אני חושב שזה היה פרק שתיים,וכולו היה על בראיין.

קרי: מכיוון שאני...אתה יודע... מקודם כשדיברנו על דן בוריש,אתה סיפרת שניגשת לבראיין ואני סקרנית לגבי זה.

ביל: אה,כן.כי עם בראיין זו היתה הפעם הראשונה ששמעתי על 2011ו-2012.כשמאוחר יותר פגשתי את דן בוריש יצא לי לשמוע על 2012 (אני רק אנסה לתת לך תקציר במהירות) עברתי מלהתעניין בנושא הזה...במהלך התקופה שבה חקרתי את המקרה של בראיין סקוט,ניגשו אלי אנשים שהיו בעבר אנשי צבא.כך יצא לי להיות מעורב בנושא הזה.בשנות ה80' כבר חקרתי עשרות מקרים של חטיפות במסגרת היותי חוקר בMUFON (אירגון מחקר מדעי  העוסק בחקירות עב"מים),הייתי עוסק גם בבדיקת אתרים,או.קי? כל מה שקרה באיזור שלי,ואח"כ,את יודעת,התחלתי ללמד שיעורים בחקירת שטח,והתחלתי להיות מעורב בהכל,כי הייתי טוב (צוחק) בעריכת  חקירה מדעית,לכל הפחות.לא היתה לי שום הכשרה מוקדמת בתור בלש,חוקר משטרתי או בתחום הפלילי,או.קי? אבל גם התחומים האלו התאימו שם.

קרי: אה,אה..ביל:אבל תראי,משהו אצלי השתנה,אנשים פתאום התחילו לספר לי על שיחזור של כלי טיס שהתרסקו.והתחלתי להתעניין בזה.מהמידע על השיחזור באמצע שנות ה-80' החלו לצוץ ידיעות על בסיסים תת-קרקעיים ואיזור 51.לראשונה שמעתי על איזור 51 בשנת 1984,ועל סגן רוברט ווהן וכיצד הוא מת בהתרסקות של המטוס שלו. סגן-מפקד רוברט ווהן...אני מתכוון סגן מפקד של מערכות הפיקוד של  חיל האוויר ,אני מתכוון,זה די חריג עבורו להטיס מטוס בטיסת מבחן ,מדוע שסגן מפקד יסכן את חייו..הם בדרך כלל משתמשים בסגנים,סרנים ורבי סרן כדי לעשות טיסות מבחן.הייתי אז בחיל האוויר,דרך אגב,הייתי ביחידת האבטחה של חיל האוויר.היה לי אישור סודי ברמת 'קריפטו'.אז הייתי מיודע גם עם...

קרי: אז בואו נשמע על זה קצת.בזמן שהיית בחיל האוויר אני מניחה שלא היית מיודע במה שמתרחש עם עב"מים

ביל: לא,לא,לא,לא.

קרי: בסדר,אבל היה לך את כל הניסיון הזה שרכשת,אתה חושב שחייל האוויר היה מודע לכך אז?

ביל: כן.ובכן,נדרשתי אז לקבל אישור סודי ביותר.לFBI- לקח שישה חודשים כדי לתת לי את האישור הזה,הם דיברו עם כמה מהחברים שלי שהכירו אותי מה-GIANTS ROCK ...מכנסים בנושא כלי-טיס בחלל ואני חשבתי:"זהו זה!,הם לעולם לא יתנו לי את האישור."

קרי: (צוחקת)

ביל: או.קי? לא,לא.החברים האלה נתנו עלי דיווח חיובי מאוד אז אישרו לי,קיבלתי את הקלירנס שלי.

קרי: וואו,טוב,אז לגבי דן בוריש...

ביל: כן,הוא בא הרבה יותר מאוחר,זאת אומרת,אספתי עדויות עד אותו הזמן שסטיבן גריר...את יודעת מי זה סטיבן גריר...

קרי: כן.

ביל: עד שהוא התחיל להיות מעורב בפרוייקט העדים שלו.הוא קיבל את העדים הראשונים שלו ממני.באותו הזמן לא היה לי רעיון לפרוייקט בראש,לו היה.את יודעת,הוא רצה לקחת את זה לקונגרס? כל מה שאני ניסיתי לעשות זה לאסוף עדויות.ניסיתי לשמור בסודיות על חלק מהשמות של העדים,כיוון שהם ביקשו את זה וידעתי שהם פשוט יתנתקו ממני אם אני אתחיל לדבר על זה בכל מקום.אבל ניסיתי לברר מה באמת קורה.התחברתי אז עם ביל שטיינמן.ביל שטיינמן חיבר אותי לג'ון ליר.ג'ון ליר הוביל אותי לחקור את דולסה-ניו מקסיקו.הגעתי לשם,שוטטתי בכל רחבי האיזור ביחד עם גייב וואלדז,אז בשנות ה-80'.התחברתי עם ידידי טל שהיה לו קשרים בפנים ובחוץ,את יודעת,רגל אחת בפנים,רגל אחת בחוץ...הוא נתן לי עצות ואינפורמציה ומה שאת לא רוצה איך להתחקות אחרי דברים.
כלומר,הייתי מעורב מאוד.היכרתי אדם בשנות ה-90' שעסק בהינדוס לאחור שהטיס אחד מכלי הטיס שלנו בטכנולוגיה הזו לירח ובחזרה.כלומר,זה נעשה יותר ויותר עמוק,או,קי?

בוב לזאר

קרי: האם אי פעם פגשת את בוב לזאר ?

ביל: כן.שמעתי על בוב לזאר לפני כל אחד אחר,דרך ג'ון ליר.

קרי: או,כן,ברור.

ביל: ג'ון ליר התקשר אלי יום אחד:"היי,יש לי סיפור לספר לך,ביל","מה?","אנחנו חייבים לצאת לסיבוב" (הוא היה קצת פרנואיד)."בוא ניכנס למשאית שלי".והוא סיפר לי את הכל על בוב לזאר חוץ מהשם שלו.כי..אני מניח..והוא סיפר לי דברים על בוב,שבוב סיפר לו,שהוא מעולם לא הזכיר.וגם...את יודעת,ג'ון מאמין שהם שיחקו עם הזיכרון שלו,או.קי? כי הוא שמע את כל הדברים האלה בנוגע לירח מבוב לזאר.ובוב אמר:"אין סיכוי,אין סיכוי",אבל  יום אחד...

קרי: או.קי,חכה..זה מעט לא ברור.אתה אומר שהם שיחקו עם הזיכרון של בוב לזאר?

ביל: כן,עם הזיכרון שלו.

קרי: לא של ג'ון ליר?

ביל: לא.לא של ג'ון ליר.במילים אחרות,בוב...לפי ג'ון,בוב נתן את כל המידע הזה לג'ון ומאוחר יותר בוב הכחיש,כי הוא היה...

קרי: כן,במובן מסויים היה איזשהו נתק.כאילו הוא,שכח...

ביל: נכון.היה איזשהו נתק

קרי: שהוא טען שאף פעם לא ידע את זה.

ביל: נכון

קרי: או.קי,אז מתעוררות שאלות בכל הנוגע לזה...  או.קי,בכל מה שקשור לדן בוריש...


ביל יוהאוס/ ג'יי-רוד

ביל: אז פגשתי את ביל יוהאוס.

קרי: או.קי.

ביל: זה היה אירוע חשוב. ביל יוהאוס,היה מהנדס מכונות,שדיבר ב"רייצ'ל",ואנשים אמרו:כדאי שתכיר את יוהאוס כי אז כבר דיברתי בגלוי על כמה מהאנשים שהייתי בקשר איתם.אז נפגשתי עם ביל יוהאוס וחשבתי שזה היה משעשע.בזמנו הוא עבד על סימולטור (מדמה טיסות) להטסת דיסקים מעופפים כדי שהטייסים שלנו יוכלו ללמוד איך להטיס אותם,ואחד מה"יועצים הראשיים" בפרוייקט הסודי ביותר הזה היה חוצן שהוא כינה אותו בשם ג'יי-רוד,או.קי? וזו היתה הפעם הראשונה ששמעתי את השם ג'יי-רוד.בשנת 1999 אני מחפש באינטרנט ונתקל באתר באתר קיים,היקשתי מילת חיפוש או משהו והנה היה המסמך הזה.ואני אומר:"אלוהים,המסמך הזה מאוד טכני,אף פעם לא ראיתי מסמך כתוב בשפה כל כך טכנית כמו זה." אנחנו קוראים לזה מסמך Q94 ואני ממשיך לקרוא ועוצר כשאני מגיע ל:"ישות חוץ ארצית ביולוגית AQ-J-ROD,ג'יי-רוד.את יודעת...ואוו! חכו רק רגע! וזה היה חתום ע"י קפטיין דני קריין PhD.
.

דן בוריש/ מג'סטיק 12 (MJ12)/ להוציא את האמת לאור

אז תפסתי מישהו והזמנתי עותק של זה.הראתי אותו בכל מקום ב MUFON ושאלתי:"היי,האם מישהו מעוניין בזה? ולא הצלחתי לעורר שום עניין (צוחק),ואני אומר:"בסדר".ולא הצלחתי להשיג שום מידע נוסף עד 2002 כשהאישה הזו מארסי  פנתה אלי ואמרה:"אתה יודע ביל,אני זקוקה לעזרה.אני זקוקה לעזרה.דן בצרות..." בלה בלה בלה.ובשלב הזה לא פגשתי את דן,לא פגשתי את מארסי,והיא פשוט התקשרה אלי לעבודה באוניברסיטת לוס אנג'לס (UCLA) ואני אמרתי:"אנחנו צריכים לשבת ולדבר". ואני חושב שזה היה ביום שישי,זה היה לפני...עמדתי לעזוב,לנסוע  לוגאס באותה שבת,והיא התקשרה אלי אחה"צ,בדיוק לפני שיצאתי ושאלה:"ביל,מה דעתך לפגוש את דן?" ואני עניתי:"את צוחקת?,את יכולה לארגן את זה?" והיא אמרה:"כן,אני יכולה".וכשהגעתי לשם לא רק ראיתי את מארסי בפעם הראשונה אלא גם את דן.וכשהוא ראה אותי בפעם הראשונה...ואני חבשתי כובע מצחיה של חייל האוויר..הוא לקח את כל הניירות האלה ואת התיק שלו,הוא תחב את כל הניירות לתוך התיק ויצא בריצה מהחדר,כי הוא לא ידע מי אני.ואני אמרתי:"הו,לא",ומארסי אמרה:"אני אטפל בזה" והלכה לכיוון המעלית.חמש דקות מאוחר יותר היא התקשרה אלי והציגה לי את דן והוא כולו רעד,אני מתכוון ברצינות,והוא אמר:"אתה יודע,אני חייב,..."הוא אמר:"אני מאוד מצטער שהתנהגתי בצורה כזו,אני חייב לשמור על עצמי,יש לי רק,אתה יודע, שעתיים של חופש." ומארסי אמרה:"יש לי חדר פרטי",את יודעת, חדר הספריה שבו היינו.אז הלכנו לשם,היתה לי שעה אחת איתו.הוא היה מאוד עצבני.והיה מצונן בפעם הזו,אבל חלק מהתשובות שהוא נתן לי השאירו אותי עם פה פתוח.." אני אומר שהבחור הזה נפגש עם חוצן כי היו אצלו דברים מסויימים שהוא ידע שהיו כל כך אופייניים שקלטתי אותם ברבות השנים מברייאן ומאחרים שפגשתי.

קרי: ובאותו הזמן היה לך הרקע המתאים כדי להיות מסוגל להעריך את הסיפור של מי שהוא...

ביל: אה,כן.אחרי עשרים וחמש שנים...

קרי: מי היתה מארסי? מי היא מארסי,לדעתך? האם היא סוכנת?

ביל: לא,היא רק...היא עבדה עבור מדינת נבאדה,או.קי? היא עבדה במשאבי אנוש  כי היה לה תואר ב...איך קוראים לזה...פסיכולוגיה אירגונית,והם שוכרים את הפסיכואנליטיקאים במשאבי אנוש.היא עבדה עם מחשבים.היא טובה מאוד בזה.היא עבדה בבתי קזינו,היא עשתה מעקבים בקזינו,את יודעת,בעזרת מצלמות?

קרי: אה הא.

ביל: היא אפילו כתבה ספר על...

קרי: איך היא הכירה את דן,אם כך?

ביל: היא פגשה אותו...טוב,זו שאלה טובה,כי הסיפור הראשון ששמעתי הוא שאמא של דן עבדה  באותו קזינו,ודן עבד אז בקזינו,באבטחה.והיא צפתה בו דרך המצלמה מספר פעמים עושה דברים יוצאי דופן,למשל,שהוא נכנס למשרד,מקיש קוד,מנתק את השפופרת,הטלפון מצלצל והיא יכלה לשמוע אותו אומר:"כן אדוני,כן אדוני,כן אדוני",דברים כאלה.אז דן פנה אליה  באיזשהו שלב כי היה  לה ניסיון מסויים בכתיבה ואמר:"אני רוצה לפרסם סיפור,זה על מחקר שעשיתי על כוכב הלכת מאדים כאיזור אקולוגי" והיא אמרה:"אה,באמת?" אז היא נעשתה מעורבת וכשדברים התחילו להתקדם היא גילתה,או שהיא קיבלה אזהרות:"תיזהרי,האדם הזה מעורב עם איזור51" "איזור 51? לא הסיפור הזה..." היא אמרה:זו רק אגדה עממית כאן בלאס וגאס",הו,לא,זה אכן היה אמיתי ואנשים התחילו להראות לה מסמכים.למעשה,יש לי עותק של אחד מהם שפירסמתי בספרי,מדובר בשבועת אבטחה שהוא חתם עליה באתר המבחן של טונופה בשנות ה-80'.אז,עכשיו לכאורה,הם כתבו את הספר.היו עוד כמה אנשים נוספים שהיו מעורבים בזה,זה נקרא 'EAGLES DISOBEY'

קרי: לא ניתן להשיג את הספר הזה עכשיו,נכון?

ביל: יש עותקים שלו אבל...היא העבירה את הזכויות של הספר למישהו,ואותו אחד לא העביר לה את הזכויות בחזרה כשהיא ביקשה את זה.העניין הוא..הדבר היחיד הוא: יום אחד אני מקבל  אי-מייל ממארסי,עכשיו,שנת 2002,2003,2004 ...הזמן עובר.בשלב מסויים היא חששה שדן מוחזק בשבי, שהוא מת או שהוא פצוע.היא לא ידעה,היא פחדה.חלק מאנשי הקשר אמרו לה:"אם את רוצה להיות בטוחה,צאי מחוץ לעיר" לכן,מאחר והיא במקור מקנדה,היא שבה בחזרה לקנדה.היא התקשרה אלי משם והיא אמרה לי:"עוקבים אחרי,יש אנשים שעוקבים אחרי לכל מקום ואני דואגת,משהו קורה כאן." ואז התחלתי לקבל...טוב,קיבלתי מכתבים מסתוריים בתיבת הדואר כשכל זה התחיל.

קרי: מאת..? טוב,בוא ננסח את זה ככה,מ'הקהילה,כביכול '?

ביל: מ'הקהילה השחורה',האירגונים החשאיים.

קרי: מכתבי איום?

ביל: לא,לא כל כך מאיימים כמו מעבירים את המסר...או פשוט נותנים לי מידע.או אומרים:"הנה מצב העניינים"."אה,זה מסוכן""אנחנו חברים של דן,אבל,אתה יודע קורים כל מני דברים."היה אחד...הבחור הזה שלח לי רק לא רק מכתב אלא גם עותק צילום,בצבע,של מארסי בזוויות שונות בדירתה,בחדר האמבטיה שלה (צוחק) אם לאמר את זה אחרת,הם שתלו שם מצלמות בכל מקום.ואח"כ שלחו לי תמונה שלה עם תג של אירגון 'מג'סטיק' ,או.קי? בדרך כלל יש בזה אות אחת וארבעה מספרים,בדיוק כמו אצל בוב לזאר,רק במקום האות H אצל דן הופיעה האות E ,או.קי? 

קרי: שמסמל מה?

ביל: אתר האינטרנט שלה הורד,כתובת האי מייל שלה נמחקה,לא היה לי שום קשר איתה,זה היה כאילו,קיבלתי את המכתב וזהו זה.

קרי: האם שמעת ממנה?...היית בקשר איתה מאז?

ביל: טוב,שמעתי שמועה שהיא חזרה לוגאס...

קרי: או.קי..

ביל: לא רק שהיא חזרה לוגאס,אלא גם עובדת עם דן כמנהלת התפעול שלו!

קרי: או.קי,אז למה הכוונה באות E על התג? האם אתה יודע?

ביל: לא גיליתי עד היום.אני לא יודע מה הכוונה ב E או ב H ושאלתי על זה.אולי יספרו לי באחד הימים,אני לא יודע,אבל אני מניח שזה מציין הקצאה,סוג מסויים של עבודה,סיווג.

קרי: או.קי..אז..

ביל: אני מניח שלאות H ,יש קשר למדעים.

קרי: איזו שנה זו היתה,כשהיא נעלמה?

ביל: אה,סוף 2003,והופיעה שוב ב-2004 כחברה באירגון 'מג'סטיק'.

קרי: היא...אני מתכוונת,אתה יושב שם וטוען שהיא חברה באירגון מג'סטיק.

ביל: הו לחלוטין ,כן,אבל...

קרי: לא היית...

ביל: גיליתי...

קרי: אני שמעתי...

ביל: סיפור נוסף.

קרי: אה.

ביל: או.קי,זה הסיפור הראשי,נכון?

קרי: בהחלט

ביל: אבל יש סיפור מתחת לזה.והסיפור הוא שהיא פגשה את דן בבריטניה ב1980,ולא רק זה,היו...יש כל מיני...זה מה שכל כך מסתורי לגבי זה.מישהו התחיל לשלוח לנו חומר רקע.כל מה שיכולתי לבדוק ולגבות,בדקתי וגיביתי.הקליטו אז שיחות שלי,אי מיילים יורטו ולא הגיעו ליעדם, הסתובבתי בחוץ עם חבר שלי וינסטון.דיברנו.השיחה הזו הוקלטה ע"י מכשיר מעקב בחוץ.

קרי: או.קי

ביל: והועברה אלי בחזרה במייל.

קרי: אה.

ביל: היו כמה טעויות שהיו מעניינות.נפגשתי עם דן והיו כמה תצלומים שנלקחו ע"י אנשים בלתי מוכרים שעמדו מאחורי בקזינו.הם נשלחו אלי במייל עד שהתחלתי לחשוב:"הו אלוהים.או שמדובר בתעלול שמעורבים בו הרבה אנשים,או שזה הדבר האמיתי". טוב? הכוונה למבצע סודי כלשהו,מאחר והיתה להם טכנולוגיה מספיק מתוחכמת שהם יכלו להאזין לנו בפנים או בחוץ.הם יכלו ליירט את הודעות הדואר האלקטרוני שלי.הם חסמו הודעת דואר אלקטרוני מהחבר שלי אלן.זה היה ממנו אלי.זה הכיל מידע סודי והם רצו...הם ביקשו ליידע אותנו שהם יודעים.

קרי: אני מבינה.

ביל: אז זה היה מסוג הדברים שנעשו יותר ויותר משכנעים לאורך הדרך.

קרי: או.קי,עכשיו,שמעתי שבעצמך הוזמנת להצטרף ל'מג'סטיק'.האם זה בגדר שמועה,או שזה נכון?
ביל:בוא נגיד את זה ככה.אני דפקתי על דלתם.התחלתי אז לחשוב שאת דן הם שלחו לבית ספר.אני אף פעם לא השלמתי את ההשכלה שלי בפיזיקה או הנדסה...אולי הם ישלחו אותי,את יודעת? ואני אמרתי לדן:"תוכל להכניס אותי פנימה?" את יודעת,מתוך מחשבה שהם יקחו אותי לS-4  ׁ)בסיס סודי באיזור 51,נבאדה),אמרתי לו:"לזאר הצליח להשתחל פנימה דרך דיבורים,אולי גם אני אצליח לעשות את אותו הדבר",אמרתי:"יש לי כאן הזדמנות.

קרי: אהה.

ביל: אז באיזשהו שלב,אני חושב שזה היה ב-2004, מרץ 2004, דן ביקש שאני אחקור משהו בפיזיקה ...או בנוגע לביופיזיקה.זה היה משהו שהוא בדק,והוא אמר:"טוב,שלח לי מסמכים על זה" אז כתבתי שניים...על ביו-פוטוניקה.הוא אמר:"זה נהדר...הוא קיפל את כל הניירות שלי,לקח אותם לוושינגטון ומסר אותם.ואני שאלתי אותו:"האם תרמתי משהו לפרוייקט שלך?" (צוחק) והוא אמר:"כן,זה עניין של בירוקרטיה עכשיו" והוא אמר:"אל תדאג,זה חומר טוב." ואני אומר:"יופי,מצויין,אבל חכה רגע.אם אני הולך לעשות את זה אני רוצה שהדלת תהיה פתוחה".טוב,אחרי כן קיבלתי פנייה מיחידת האבטחה שלו:"טוב,אתה היית בחיל האוויר? אתה נתת שם שבועה ו בלה בלה בלה...עכשיו אנחנו רוצים שתשיב לנו בדואר אלקטרוני שאתה הולך לכבד את השבועה שנשבעת אז." את יודעת,שבועת סודי ביותר וכו'.

קרי: או.קי

ביל: ואני חושב:איך איך הוא יכול לעשות את זה?נכון? ואז נשלחה אלי הודעה ממג'סטיק1,וויליאם האמילטון אומר:היו לך שאלות מסויימות לגבי דן והסכמנו (כי הם חייבים להסכים) לתת לך תשובות.והוא התחיל לעבור איתי על מעין ציר זמן,או.קי? החל מהפגישה של אייזנהאואר עם החוצנים,או.קי? 1958-החוזה הראשון שנחתם ליד לוס אלאמוס.ובצירוף מקרים,החבר שלי רוברט שולח לי תמונה של צוות מג'סטיק מ-1958,ממש מחוץ ללוס אלאמוס.ואני חושב:"וואו,מה קורה כאן?" זה הולך ונעשה רציני יותר ויותר,נכון? פירסמתי את המסר הזה במלואו...

קרי: כן,ולמה אתה חושב שהם עושים את זה?

ביל: נאמר לי שדן היה...קודם הם בחרו את בוב לזאר והם אמרו "רצינו לראות מה הוא יעשה" אבל אז הוא הפך לאדם ברשות עצמו,או.קי? כמעט בלתי נשלט.היתה להם שליטה טובה יותר על דן,הם ידען שדן אדם מאוד מבריק כי אפשר להגיד שכמעט היה לו...טוב,היה לו זיכרון צילומי,והם פשוט החליטו מסיבות שלא היו ברורות לי באותו הזמן,ומעט יותר ברורות לי עכשיו...(כי התברר שדן נלקח ע"י חוצנים כשהיה ילד) שעליו לספר זאת לכל העולם.ועליו לספר זאת לעולם בצורה חיובית מה קורה,או.קי? ולמג'סטיק היה,על סמך מה שאני גיליתי...ושוב,אני רק מדווח על זה,אין לי שום דרך לאמת חלק מהדברים.אבל עכשיו אני יודע מיהם כל החברים הנוכחים או.קי? הם נפגשו בפעם האחרונה בשנה שעברה (2005) באסיפה והחליטו לא להיפגש,או להתכנס שוב בשנתיים הקרובות,ובישיבה הזאת הם החליטו לתת לדן הוראה להוציא דברים החוצה לעולם.ועליו עד סוף השנה הנוכחית (2006) להשלים את המשימה,כי הם מצפים לשינויים יותר ויותר רדיקלים אשר יתחילו להיות גלויים לעיני הציבור ככל שאנחנו מתקדמים 2008,2007 אל עבר נקודת האומגה של 2012.

קרי: אז..

ביל: ...שהם מצפים מאיתנו לשרוד

קרי: אז למעשה,במובן מסויים אם אני עוקבת אחרי מה שאתה אומר,נמנעה ממך האפשרות להצטרף לMJ-12?

ביל: כן,זה היה כאילו הגעתי מאוחר מדי ,כדי שאוכל לתרום משהו,זאת אומרת,הם הסכימו שאני אתחיל לעבוד עם דן,אם אני מעוניין בכך.לקחתי את הפרוייקט.הוא עדיין רוצה שאני אעבוד איתו על כמה מהחלקים המדעיים,זה פשוט שגוייסתי לפרוייקט נוסף שעבורו אני מחוייב לחתום על הסכם סודיות,ע"י אדם נוסף שיש לו מעין... שבדק והוכיח שיש ברשותנו כלי טיס בהינדוס לאחור (שנעשה עליהם שיחזור ממקור חוצני) ורוצה שאני אהיה מעורב בזה.ומאחר שאני רוצה לדעת מה קורה בכל מקום,אז מה אני עושה? אני מתנדב לדברים האלה.זה מרגיש כאילו שמתי רגל...כמעט בתוך הדלת אבל לא לנקודה שאני רוצה להיות בה...שאני אומר:"תראו לי את הכסף",תראו לי...לא את הכסף...תראו לי את ההוכחות שיש לכם.

קרי: או.קי...אבל דן...

ביל: אני במצב...

קרי: אם כך דן בחיים עכשיו,ושלומו טוב,האם זה נכון?ביל:כן.ראיתי אותו רק לפני כמה שבועות

ביל: כן.ראיתי אותו רק לפני כמה שבועות.

קרי: או.קי,ואתה עדיין מבקר אותו,בוגאס?

ביל: אני נפגש איתו מחר.

קרי: כאן?

ביל: בוגאס.זה כל מה שאני יכול להגיד לך בנוגע לזה.

קרי: לא,ברור לי,אתה יודע..

ביל: דן שפוי.

קרי: או.קי,זה מה שאני רוצה לשמוע,מה דעתך בנושא?

ביל: הוא מדבר בהיגיון.

קרי: טוב

ביל: או.קי? הוא עוסק בעובדות,בצורה מדעית.

קרי: צפיתי באותו חלק מהראיון שעשית איתו,אבל ההבנה שלי היא שהראיון עצמו היה הרבה יותר ארוך.אתה מתכוון לשחרר את זה?

ביל: אני לא משחרר יותר שום דבר,כי אין לי את הזכויות.

קרי: למה אתה מתכוון...

ביל: בכל הנוגע...

קרי: האם למג'סטיק -12 יש את הזכויות? לדן יש את הזכויות?

ביל: לא.לרון גארנר.הוא כאן.אם את מעוניינת לראיין אותו,הוא נמצא כאן בכנס.

קרי: רון גארנר

ביל: כן.

קרי: האם הוא היה מעורב בצילומים של הראיון?

ביל: הוא תרם לזה כסף.

קרי: הוא צילם את זה?,אני פשוט מנסה להבין איך הוא מחזיק את הזכויות?

ביל: לא. טוב.הוא אומר שיש לו את כל הקשרים המתאימים כדי להוציא את הסיפור של דן החוצה,לטלוויזיה,את יודעת,וככל הנראה הוא הוכיח את זה לדן ולמארסי בצורה מספיק משכנעת שיש לו את הקשרים האלה.אבל אני לא מרוצה מזה.אמרתי לדן שאני לא אעבוד עם רון גארנר.או.קי? את יודעת,אני פירסמתי ספר על דן ובו ציינתי:"זה סוף הסיפור",סיפרתי את הסיפור,ואמרתי מייד בהקדמה:"אין לי יכולת להביא הוכחות לציבור על הסיפור הזה",אבל אני יודע שראיתי מספיק וחוויתי מספיק.כי אני מאמין שהייתי קרוב יותר לדן מכל חוקר אחר,ועבורי,ישנם דברים  שהאמת יוצאת  מהם החוצה,או.קי? למשל,אני ראיתי את דן משתמש בדיסאינפורמציה מאחר והורו לו לעשות כך.הוא לא אהב את זה ,אבל הורו לו לעשות כך מסיבות בטחוניות ואני יודע איך הם משתמשים בו.ואנשי המודיעין שאחראים על נושא הדיסאינפורמציה? לפעמים הם עושים את זה רק לשם ההנאה,מוצא חן בעינהם לראות אותנו מסתובבים סביב עצמנו.וזה מה שאני מאמין שהם עשו עם פרוייקט סרפו,כי הוא כל כך מלא ב...שגיאות.אני אקרא לזה ככה.

פרוייקט סרפו

קרי: טוב,בסדר,זה מעניין שאתה חושב...ואתה יודע,אני תכף מתכוונת לסיים את הראיון,והיית נדיב מאוד וזה נהדר.אבל אני תוהה...בנוגע  פרוייקט סרפו:אני יודעת שהצבעת על כמה טעויות... בצורה מאוד מדוייקת, יש כאלו שכבר גילו אותם והודו בהם,למשל ביל ראיין,אבל האם אתה חושב שיש איזושהי אמת בסיפור הזה?

ביל: אני חושב שיש ברשותנו תוכנית 'חילופין'.תביני,אני שמעתי את הסיפור הזה לסירוגין במהלך כמה שנים...הייתי אמור לפגוש 'קולונל' מבסיס חיל האוויר 'אדוארדס'.נהגתי לקיים פגישות בחוץ,באיזור עמק האנטילופה ואחד מהאנשים שנכח בפגישות האלו ,הכיר את הקולונל שראה את הספר שלי,ואפילו קרא אותו ואמר:"היי,הדברים כאן נכונים ב 80%-90%.אחוז.ואז הוא המשיך ואמר לה:"היית רוצה לראות מסמכים שמאמתים את זה?" והיא ענתה:"לא נראה לי.לא אם מדובר במסמכים מסווגים." והוא אמר:"בואי, אני אראה לך את הרמות השונות של תעודות מזהות שיש לי".ואז הוא התחיל לספר סיפור,ואמר:"אני הולך לספר לך את זה,כי בכל מקרה אין סיכוי שמישהו יאמין לזה.והוא סיפר שהוא ביקר בפלנטה אחרת  ושהוא ראה שם שתי שמשות בשמיים.ובנוסף הוא סיפר:"יש לי חבר תת-אלוף שהיה חבר טוב שלי,הוא סיפר שהוא טס והמריא מבסיס חיל האוויר אדוארדס והוא התרסק עם המטוס בזמן ההמראה.היו לו הרבה מאוד פציעות,הוא לא חשב שהוא יוכל לשרוד את זה.הם לקחו אותו לבית החולים התת-קרקעי באדוארדס...מתקן בית חולים שנמצא מתחת לפני הקרקע,והם השתמשו בטכנולוגיה חוצנית כדי להבריא אותו ולהשיב אותו לאיתנו.

קרי: ממ...

ביל: אז,את מבינה,סיפורים כמו של הבחור הזה שטוען שהיה בעולם אחר הם מרתקים.ואני שמעתי סיפורים כאלו.שום דבר שאפשר להוכיח,נכון?

קרי: בהחלט.

ביל: אבל נראה כאילו מישהו אסף את כולם ביחד...שינה את האופי של ההבניות האלה,או.קי? והרכיב את הסיפור הזה,בדומה למה שעשה סטיבן שפילברג ב 'מפגשים מהסוג השלישי' שהיה להם שם שניים-עשר אנשים,אני חושב ששתיים מהם נשים ועשרה גברים שהיו אמורים לעלות על סיפון כלי הטיס הזה,ואני מתכוון,הוא פשוט רקם את הסיפור הזה ביחד אבל הוא לא שם דגש רב על הצד המדעי שלו.
And I mean they just weaved it all together, but they didn’t pay very much attention to science.

קרי: הממ..

ביל: ומה שהם תיארו זה פלנטה באיזור של זטה רטיקולי בעלת שני כוכבים שהמרחק היחסי שלהם מהפלנטה הוא כמו מאצלנו לשמש.או.קי? זה בלתי אפשרי.פלנטה לא יכולה...את יודעת,איזו שמש חגה סביב הפלנטה? ואין מרחק כזה,180 מיליון מייל בין כוכבים בפלנטה של זטה רטיקולי.שני הכוכבים,זטה רטיקולי1 וזטה רטיקולי2 הם במרחק למעלה משנת אור זה מזה,בערך 9000 יחידות אסטרונומיות.בהשוואה ליחידה אסטרונומית אחת.או.קי?אז מדובר כאן בטעות רצינית.ואח"כ הם קובעים כי הפלנטה היא כמעט באותו קוטר כמו כדור הארץ ונותנים לזה כוח כבידה שונה,או.קי? ואז הם מספרים שאין להם שום אמצעי למעקב זמן על הפלנטה...על כוכב סרפו? אבל היה להם את המגדל הזה,משהו כמו שעון שמש,נכון? והם ידעו מה היה הזמן.ואני אמרתי:לא יכול להיות שיש לכם טכנולוגיה מתקדמת.(את יודעת,מחיתי)....ללא שעונים מדוייקים ביותר ומנגנוני הערכת זמן.לא ניתן אפילו להחזיק מחשב בלי זה,שלא לומר כלי טיס לחלל שנוסע שנות אור. "אה, מי זה האידיוט ששאל את השאלה הזו?" נכון? אני שאלתי.זאת אומרת,אני מבין בטכנולוגיה.

תחומי עניין חדשים/האם המציאות שלנו היא 'אמיתית?

קרי: האם אתה מעוניין לכתוב עוד ספרים נוספים?

ביל: יצא לי להמשיך הלאה קצת יותר רחוק...כי התחלתי להתעניין בנושאים מסויימים,כתוצאה מאותו מחקר שמרתק אותי לגבי היקום,לגבי המציאות...האם המציאות היא אמיתית? (צוחק) בנוסף,ביליתי 22 ימים במצב תודעה חלופי בשנת 1977.

קרי: עשרים ושניים ימים?

ביל: עשרים ושניים ימים.

קרי: למה הכוונה...על מה אתה מדבר? על מכון 'מונרו' או...?

ביל: (מניד בראשו לשלילה) לא,זה קרה לי באופן ספונטני בזמן שניסיתי להתרכז בפתרון בעיה מסויימת.התודעה שלי התרחבה.יכולתי לעשות מתמטיקה ברמה גבוהה,יכולתי לקרוא יוונית,יכולתי להבין לטינית.יכולתי לקרוא מחשבות של אנשים,יכולתי להזיז חפצים,את יודעת,דברים בסגנון הזה.היו מסביבי אנשים,כל החברים שנהגו לשבת איתי בבית הקפה,שואלים אותי שאלות על כל דבר.והנה הייתי שם עם תשובות שנפלטות כמו מאיזשהו מחשב קוסמי,בסדר? אז זו היתה חוויה ששינתה את החיים שלי.זה קרה לי פעמיים בחיים.ולמעשה,היה לי מקרה שלישי בשנות ה-80'. עכשיו,אני מאוד מאוד מעוניין... למשל,כתבתי  ספר על מסע בזמן.אני מתעניין באנומליות בזמן,יקום רב-מימדי וכל מה שקשור לזה..

כמובן שביל ראיין ואני,אנחנו חולקים פילוסופיה בכך שאנחנו מאמינים ש...אנחנו יצורים רוחניים ששקועים ולכודים בתוך פרי היצירה שלנו...Bill Hamilton and Bill Ryan

(שניהם מחייכים)

ביל: וכי כעת הבריאה הזו,הפכה להיות גדולה יותר מאיתנו,כאשר האמת היא שאנחנו גדולים יותר ממנה.וזה מה שנתגלה לי ב77'.ולצערי הרב משהו קרה,'התעוררתי' לגמרי בזמן שהייתי בעבודה. עבדתי כמתכנת,וכל מי שהיה במשרד הפסיק לעבוד.הם הושפעו מזה.אז זה אמיתי.זה קרה,ו...

קרי: אתה חושב שזה אפשרי...ואנחנו יכולים להעביר את השיחה הזו מחוץ למצלמה...תגיד לי אם אתה מעוניין בכך...האם זה אפשרי שהיית... שהיה walk in  (תופעה בה ישות תופסת בעלות על גוף פיסי) בזמנים האלו?

ביל: אני חושב...לא.עכשיו אנחנו נכנסים לדברים שבאמת לא צריכים  להעביר לציבור,כי הם פשוט יחשבו שזה מוזר.

קרי: או.קי,טוב,אנחנו יכולים לכבות את המצלמה.אני פשוט מאוד סקרנית...

: תמוך בפרוייקט קמלוט באמצעות תרומה

Donate

אנו מודים לך על תרומתך
נדיבותך מסייעת לנו להמשיך בעבודתנו

ביל ראיין

bill@projectavalon.net


unique visits